Městská knihovna Desná
Naposledy aktualizováno: 04.12.2018 14:48:43

E-KNIHY

 

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s eReadingem nabízejí svým čtenářům k vypůjčení téměř 6 000 eKnih. Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

Čtenář si z pohodlí domova jednoduše vypůjčí eKnihu přes online katalog knihovny, která se obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading. V knihovničce najde přehled o zakoupených i vypůjčených titulech s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou (některé knihovny nabízejí i vyšší počet) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se eKniha sama vymaže z aplikace.

 

 

OBRÁZEK : ereading.jpg

 

Postup pro čtenáře

 

 

Jak se zapojit do eVýpůjček:

 

 

1. Zaregistrujte se v knihovně.
2. Zaregistrujte se na stránkách www.ereading.cz (se stejnou emailovou      adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první eVýpůjčku.

 

 

Jak si vypůjčit eKnihu:

 

 

1. Přihlaste se do uživatelského konta online katalogu knihovny.
2. V záznamu knihy v katalogu zvolte „Půjčit e-knihu".
3. Potvrďte, že souhlasíte s podmínkami e-výpůjčky a zvolte „Vyžádat si e-knihu".
4. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky.
5. Na emailovou adresu Vám dojde oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.

 

 

Jak otevřít eKnihu:

 

 

1. Po instalaci a spuštění aplikace eReading se zobrazí obsah s Místními knihami, který bude zpočátku prázdný.
2. V horním menu zvolte "ONLINE" / „ONLINE KNIHOVNA" a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz. Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na Internet. Klikněte na tlačítko Aktualizovat a zobrazí se Vám obsah Vaší Online knihovny.
3. e-Knihy stahujete kliknutím na obálku eKnihy.

 

 
Proces zabral 0.0043 sekund času a 0.69MB paměti.